GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 6354226
*
nr 635 4226
Teservis
keramik, ca 20 del. Nittsjö
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2010
kl 19:21:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 23:48:32
1
Vinnande bud
18/4 12:56:56
1
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 635 4226
Teservis
keramik, ca 20 del. Nittsjö
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 23:48:32 | 1 | Vinnande bud |
18/4 12:56:56 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53